Close

Yönetmenliğini J.J Abrams’ın yaptığı yedinci Star Wars filmi Force Awakens’ta (Güç Uyanıyor) Jar Jar Binks karakteri yer almayacak.

2006’da internet üzerinden yapılan bir oylamada ‘tüm zamanların en rahatsız edici karakteri seçilen Jar Jar Binks ilk kez 1999’da “The Phantom Menace” (Gizli Tehlike) filminde yer almıştı.

Yapımcı Kathleen Kennedy, Güç Uyanıyor’da Endor gezegeninin ormanlarında yaşayan, ayı insan karışımı minyatür canlılar Ewoklar’ın da olmayacağını belirtti.

Filmde birçok deneyimli oyuncu tekrar rol alacak.

Carrie Fisher prenses Leia, Mark Hamill da Luke Skywalker karakterini canlandıracak.

Uzmanlar, bir süre önce Yıldız Savaşları’nda, imparatorluğun merkezi üssü olan Ölüm Yıldızı’nı gerçek hayatta kurmanın ve yıkmanın ayrı ayrı maliyetini hesaplamışlardı.

Buna göre, Ölüm Yıldızı’nı kurmanın maliyeti 852 katrilyon dolar.

Bu rakam dünyanın gayri safi hasılasının 13 katına karşılık geliyor.

BBC

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.