Mutlu Yıllar, Mutlu Patiler!

Biz yılbaşına hazırlanırken sevimli dostlarımızın bir kenara çekilip de beklediğini düşünmek tabii ki de hata olur. Renkli ışıklardan ve göz alıcı süslemelerden onlar da nasibini almalı. Hatta ve hatta sahne ışıkları her daim onları göstermeli. Bize düşen de yeni yıl ruhuyla donatılmış dostlarımıza bakıp, “Ne kadar da sevimli” diye iç geçirmek.

Hayvanlar dünyasındaki yeni yıl heyecanı görülmeye değer. İşte karşınızda kendilerini yeni yılın büyüsüne kaptırmış birbirinden sevimli köpekler:

Hey, yeni yıl partisine benimle gelmek ister misin?

Işıkları takmak yine bana kaldı.

Ne var beğenemedin mi? Bu sene de Rudolph rolü benim!

Saat 00:00 olmadı mı uykumuz geldi.

Hediyeleri ne zaman açacağız?

Ne yeni yıl mı gelmiş? Bu bizim her zamanki halimiz.

Çam ağacının tepesine de bir yıldız ekleyelim…

2016 için geri sayım başlasın!

Ah yine ökse otunun tam altındayım!

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.