Casio’dan Akıllı Saat

Saat dünyasının köklü firmalarından birisi olan Casio, kendi bünyelerinde geliştirdikleri ilk Android tabanlı saatini CES 2016’da gün yüzüne çıkardı.

Daha çok doğa tutkunlarına hitap edecek şekilde tasarlanan saatin 30 günlük pil süresi ve 50 metre derinliğe kadar dayanaklı rezistansı öne çıkan özellikleri arasında gösterilebilir. Çift katmanlı monochrome LCD ekran kullanılan saat, böylece daha az enerji harcayarak vadeliden pil süresine ulaşabiliyor.

ABD ordu standartlarına göre geliştirilen saatte, mesaj ve e-posta bildirimlerinin yanı sıra Android Wear uygulamalarını da desteklediğini belirtelim.

Yükseklik, basınç, gündoğumu, günbatımı gibi hesaplama yetenekleri bulunan Casio Smartwatch’ta MyRadar, RunKeeper, ViewRanger ve Yamak uygulamaları cihazda dahili olarak konumlandırılmış durumda.

320×300 çözünürlüğünde 1.32 inç’lik bir ekrana sahip olan saatin; turuncu, siyah, yeşil ve kırmızı olmak üzere 4 renk seçeneği bulunuyor.

2016’nın Nisan ayında satışa sunulacak saatin ülkemizdeki geleceği daha kesinlik kazanmış değil fakat Japonya ve ABD’de 500 dolar olarak belirlenmiş bir fiyatı mevcut.

Shiftdelete

 

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.