Serinletici Sinema Kulübü: Frozen

Havaların soğuması, kar yağışı, kardan adam derken Serinletici Sinema Kulübü olarak üzerimize pelerinimizi attık, şapkamızı giydik, atkımızı bağladık. Ve usul usul yağan kar taneleri eşliğinde Karlar Ülkesi’ne (Frozen) doğru masalsı bir yolculuğa çıktık.

Bu yolculukta Elsa ve Anna adında çok tatlı iki kız kardeş ile tanıştık. Elsa, gizli güçlerini yıllardır kardeşinden bile saklayan, insanlardan uzak yaşayan, nispeten soğuk biri. Anna ise tam tersi hayat dolu ve maceracı bir kız. Ki ilk kez gördüğü biriyle aynı gün içinde evlenmeye karar vermesini de sayarsak, biraz heyecanlı biri olduğunu söyleyebiliriz.

Krallıkta verilen bir balo sırasında tüm halk ve Anna, Elsa’nın neden gözlerden uzak bir yaşam sürdüğünü anlarlar: Kraliçe Elsa’nın gizli güçleri vardır.

Ve kontrol edemediği güçler nedeniyle yaşadığı krallığı, farkında olmadan sonsuz kışa mahkum etmiştir.

Arendelle’den kaçarak Kuzey Dağı’na doğru yol alan Elsa, burada kendine buzdan bir saray inşa eder. Amacı, kimseye zarar vermeden, tek başına yaşamaktır. Tabii kardeşi Anna’nın yaptığı planlardan habersizdir. Anna, Elsa’yı bulup krallıktaki sonsuz kış lanetini kaldırmayı çoktan kafasına koymuştur.

Anna’nın Kuzey Dağı’ndaki macerasına dağcı Kristoff ve onun sadık ren geyiği Sven de katılır. Sarılmayı çok seven sevimli kardan adam Olaf’ı da unutmayalım tabii.

Kısa sürede Olaf’ın, bu serüvenin en renkli karakterlerinden biri olduğunu siz de fark edeceksiniz.

Maceralarında tehlike ve zamanla yarışan Anna ve Kristof’a yardım etmeyi kabul etmeyen Elsa, işlerin daha da karışmasına neden olur.

Bu macera sırasında Anna’ya aşık olduğunu anlayan Kristof, onu korumak için bütün tehlikeleri göze alır.

Her şey çözümü imkansız bir karmaşaya dönüşse de ‘gerçek sevgi’ bizleri bulunduğumuz karanlıktan çıkaracaktır. Her zaman da öyle olmaz mı zaten?

Tek ihtiyacımız olan, biraz sevgi biraz da cesaret… Tabii birkaç kar tanesine de hayır demeyiz!

Fragmanı izlemek için: