Close

Yeni DS 3 ve DS 3 Cabrio (Citroen)

Citroën’in alt markası haline gelen DS ailesi gelişmeye devam ediyor. Marka yüzünü daha iyi yansıtabilmesi için DS 3’ü makyajlayan firma, yeni motor seçenekleriyle de albeniyi artırmaya çalışmış.

Ön bölümde yapılan makyaj sonrasında panjurla birleşen büyük bir hava girişine kavuşan otomobilin yeni tamponu kromajlı süslemelere ve köşeli yapıya kavuşmuş. Jant seçenekleri ve gövde renk kombinasyonlarında da bazı geliştirmeler yapılmış.

İç mekanı ilk bakışta aynıymış gibi görünen DS 3’ün orta konsolunda artık daha az buton bulunurken yeni dokunmatik bilgi ekranı Apple CarPlay ve MirrorLink fonksiyonlarına sahip. Bu tip makyaj işlemlerinde alışık olduğumuz şekilde döşemelerde de güncelleme var.

Kaput altında da yenilikler sunan DS’in 1.2 litre hacimli motoru, atmosferik beslemeli ve 82 beygir güç üretebilen seçeneğin yanında turbo beslemeye sahip kardeşe de kavuştu. Bu ünitenin 110 ve 130 beygir güç üretebilen seçenekleri bulunuyor. 1.6 litre hacimli turbo Diesel motorsa 100 ve 120 beygir güç sunan iki versiyona sahip.

Daha yüksek performans isteyenler için sunulan 1.6 litre hacimli, turbo beslemeli, benzinli motor 163 ve 208 beygir gücünde iki seçenek sunuyor. Artık Cabrio olarak da alınabilen ve DS 3 Performance logolarıyla tanınabilen en güçlü versiyonda limitli kaymalı diferansiyel, 15 mm alçaltılmış süspansiyon sistemi, sabit kafalıklı sportif koltuklar ve artırılmış iz genişlikleri bulunuyor.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Onur Koray

Ortaokul ve lise yıllarını İstanbul, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde geçiren Onur Koray, daha sonra üniversite eğitimini A.B.D.’nin Pennsylvania eyaletinde makine mühendisliğinde tamamladı. 2002 yılından bu yana Ekşi Sözlük’te Agamemnon adıyla yazdığı yazıları kişisel blog’u ile daha geniş bir içerikle sunan Onur Koray’ın otomobil yazıları, haftalık olarak Serinletici'de de yayınlanıyor. | onur.koray@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.