Twitter’dan 23 Ülke İçin Canlı Anasayfa

Twitter kullanıcıları hesaplarına girmeden, sitenin ana sayfasında ünlülerin ve haber sitelerinin tweet’lerini görebilecek.

Gerçek zamanlı sayfada, tweetler için arama da yapılabilecek.

Yeni tasarım ABD ve Japonya’da bir süredir deneniyordu.

Twitter, bugünden itibaren 21 ülkede daha yeni ana sayfasıyla hizmet verecek.

Bu ülkeler arasında Türkiye yok.

Soho Strategy adlı dijital danışmanlık şirketinden David Wilkinson, şirketin daha dazla kişiye ulaşmaya çalıştığını belirterek “Ancak Twitter’ın, kullanıcıları hizmetlerini kullanmaktan alıkoyan sorunları çözmesi gerekiyor. Eski ana sayfa, kullanıcıları abone olma ya da uygulamayı indirmeye özendiriyordu. Şimdiki sayfa ise kayıtlı kullanıcılar dışındaki insanları hedef alıyor ve hesaplarına girmelerine gerek kalmadan içeriği görebilmelerini sağlıyor” dedi.

320 milyon kayıtlı kullanıcı

Wilkinson “Ancak bu uygulama, algoritmik içerik toplamanın insan eliyle içerik toplamadan daha iyi olduğunu ve kendi zaman tüneli modellerinin sorunlu olduğunu tescil etmeleri anlamına geliyor” diye konuştu.

Twitter Snapchat ve Facebook gibi rakipleriyle rekabette zorlanıyor. 2014’te borsaya kote olan şirketin hisselerinin değeri düşüyor.

Sosyal paylaşım sitesinin aylık 500 milyon kullanıcısı var. Ancak Twitter’ın kayıtlı kullanıcı sayısı 320 milyon.

Yeniden tasarlanan ana sayfada, sitede en fazla ilgi gören Twitter kullanıcılarının mesajlarına yer verilecek.

BBC

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Deniz Çalışkan

[Serinletici'den ayrıldı] İstanbul Aydın Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olan Deniz, profesyonel öğrenimini yerel gazetelerde sürdürmeye devam ediyor. Kitap ve müziksiz bir hayatı kabul etmeyen Deniz için kitaplardan uyarlanan filmler özenle kaçılması gereken aktiviteler arasında yer alıyor. Serinletici'de iletişim sorumluluğu kapsamında sitenin sosyal medya ve WhatsApp gibi hesaplarını koordine eden Deniz, aynı zamanda Serinletici haber bölümünde çalışıyor. denizc@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.