Close

Pakistan’da Parkta İntihar Saldırısı: 65 Ölü

Pakistan’ın Lahor kentinde meydana gelen intihar saldırısında ilk belirlemelere göre 65 kişi öldü, 100’den fazla kişi yaralandı. Hayatını kaybedenlerin çoğunun çocuk ve kadın olduğu belirtildi. Pakistan Başbakanı Navaz Şerif saldırının ardından ülke çapında 3 günlük yas ilan etti. Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

4426463ed204417eb86feb323055729b

Reuters’ın haberine göre, patlama kent merkezinde bulunan Gülshan İkbal parkının yakınlarındaki lunaparkta meydana geldi. İlk belirlemelere göre en az 52 kişi yaşamını yitirdi. Çoğu kadın ve çocuklardan oluşan 100’den fazla kişi de yaralandı. Yaralıların bazılarının durumunun ağır olduğu belirtildi. Patlamanın intihar saldırısı olduğu da gelen bilgiler arasında.

BBC’nin Pakistan polisine dayandırdığı bilgiye göre saldırganın Lahor’un güneybatısındaki Gülşen-i İkbal Parkı’nda çocukların oyun oynadıkları bölgeye gelerek üzerindeki bombayı patlattığını açıkladı.

Bir görgü tanığı patlama sonrası parkta tam bir kaos yaşandığını ve izdiham çıktığını söyledi.

İntihar saldırısında, Paskalya tatilini çocuklarıyla dışarıda geçiren Hristiyan ailelerin hedef alınmış olabileceği belirtiliyor. Saldırıyı şu ana kadar üstlenen olmadı.

BBC, T24

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Deniz Çalışkan

[Serinletici'den ayrıldı] İstanbul Aydın Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olan Deniz, profesyonel öğrenimini yerel gazetelerde sürdürmeye devam ediyor. Kitap ve müziksiz bir hayatı kabul etmeyen Deniz için kitaplardan uyarlanan filmler özenle kaçılması gereken aktiviteler arasında yer alıyor. Serinletici'de iletişim sorumluluğu kapsamında sitenin sosyal medya ve WhatsApp gibi hesaplarını koordine eden Deniz, aynı zamanda Serinletici haber bölümünde çalışıyor. denizc@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.