Jüpiter’e Çarpan Cisim Görüntülendi

Jüpiter’e çarpan cisim amatör bir gök bilimci tarafından kaydedildi. 17 Mart’ta çekilen bu görüntü hakkında henüz net bir bilgi yok ama NASA, Jüpiter’e çarpan bu cismin bir asteroit ya da kuyrukluyıldız olduğunu belirtiyor.

Gezegenimizden 317 kat daha büyük bir kütleye sahip olan Jüpiter’e çarpan bir cisim amatör gök bilimcinin kamerasına yakalandı.

Amatör kameraya yansıyan çarpışma hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ancak, Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) çalışanları Jüpiter’e çarpan bu cismin bir asteroit ya da kuyrukluyıldız olduğunu belirtiyor.

17 Mart’ta gezegeni mercek altına alan John Mckeon, görüntüleri elde etmek için teleskobuna ASI 120 mm objektif ve Ir-pass 742 nm bağladı. Elde ettiği kareleri birleştiren Mckeon oluşturduğu videoyu YouTube’ta yayınladı.

NTV

Sezin Nil Tufan Bardakçı

Her şey için yeterli olduğu sanılır ama Nil için satranç oynamak elde ettiği şampiyonluklara rağmen sadece fazla iddialı bir hobiden ibaret. Yeterince zeki olduğunu göstermek yerine herkesin iyi olabilmeyi bu kadar dilediği bir oyunu kendisine iktisata yönlendiren bir analitik düşünce kaynağı olarak yorumluyor. Çok düşünüp az konuşuyor ve çok okuyup az yazıyor. Hayatın ona gelişini doğru yorumlayana kadar olanları saymazsak İstanbul Ticaret Üniversitesi İktisat Bölümü mezunluğundan pek de haz etmiyor. Oyunun kurallarına aykırı bir “rok” daha deyip onu yenilmez satranççı kimliği Colly’e hapsetmeden hayatta savrulmayı umuyor. Maroon 5 eşliğinde. | nil.tufan@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.