Steve Jobs’tan Eşine Devasa Miras

Zenginin malı köşemizde bu hafta 2011 yılında yaşamını yitiren Apple’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Steve Jobs’ın, eşine bıraktığı 16.7 milyar dolarlık miras var.

İş dergisi Forbes’a göre, Steve Jobs’tan kalan servet, eşi Laurene Powell’ı dünyanın en zengin 6. kadını konumuna getirdi. 52 yaşındaki Powell’a kalan mirastaki en büyük pay, eğlence sektöründe faaliyet gösteren dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan The Walt Disnet Company’nin yüzde 7.8’e denk gelen 12.7 milyar dolar değerindeki hissesine ait. Powell’ın, eşinin hayatında önemli bir yere sahip olan teknoloji devi Apple‘daki hissesi ise 560 milyon dolar değerinde.

Şanslı eş milyonlarca dolarlık 4 adet saray gibi evin de sahibi. Mirasta en ilgi çekici noktalardan bir tanesi ise, 138 milyon dolar değerindeki 80 metrelik yat. Powell’a kalan mirasta iki adet özel jet bulunuyor. Jobs ile Powell 1991 yılında evlenmişti.

T24

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Sezin Nil Tufan Bardakçı

Her şey için yeterli olduğu sanılır ama Nil için satranç oynamak elde ettiği şampiyonluklara rağmen sadece fazla iddialı bir hobiden ibaret. Yeterince zeki olduğunu göstermek yerine herkesin iyi olabilmeyi bu kadar dilediği bir oyunu kendisine iktisata yönlendiren bir analitik düşünce kaynağı olarak yorumluyor. Çok düşünüp az konuşuyor ve çok okuyup az yazıyor. Hayatın ona gelişini doğru yorumlayana kadar olanları saymazsak İstanbul Ticaret Üniversitesi İktisat Bölümü mezunluğundan pek de haz etmiyor. Oyunun kurallarına aykırı bir “rok” daha deyip onu yenilmez satranççı kimliği Colly’e hapsetmeden hayatta savrulmayı umuyor. Maroon 5 eşliğinde. | nil.tufan@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.