Çift Başlı Yılan Görenleri Şaşırttı

ABD’nin Kansas eyaletinde görülen çift başlı yılan görüldü. Bu nadir görülen yılanların birkaç aydan fazla yaşamadığı belirtiliyor.

ABD’nin Kansas eyaletinde çift başlı bir yılan Jason Talbott tarafından görüntülendi. Yılanı önce Talbott’un arkadaşları çalılık bir alanda gördü.

Fotoğraf makinesini alıp çalılıklara giden Talbott, “Böyle tüyler ürpertici sürüngenlerin, yılanların büyük hayranıyım. Yüzlercesinin fotoğrafını çektim ve bu süreçte birkaç defa da ısırıldım. Ama şansıma zehirli değillerdi” diyor.

Yılanın iki başından birinin diğerine göre daha saldırgan olduğu ve diğer başa saldırmaya çalıştığı görüldü. Talbott, iki başın koordineli hareket etmediği sürece hiçbir şeyi ısıramadıklarını ve hareket edemediklerini söylüyor.

Çift başlı yılanların çoğunun yalnızca birkaç aylık ömrü oluyor. Talbott yılanlarla ilgili şu bilgileri veriyor: “Bu yılanın 10 binde bir tane olduğu tahmin ediliyor fakat genellikle vahşi doğada oldukları ve yakalanmaları zor olduğu için tam sayıları bilinmiyor. Hayatta kalma oranları çok düşük.”

Zehirli kobralardan, boa yılanına, kurbanını sıkarak öldüren ve sonra yutan pitonlara kadar farklı yılan türleri var. Yılanlar, genellikle ısırarak toksinlerini geçiriyor.

CNN

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.