Müzisyen Atilla Özdemiroğlu Yaşamını Yitirdi

Bir süredir kanserle mücadele eden müzisyen Atilla Özdemiroğlu, 73 yaşında hayatını kaybetti.

Atilla Özdemiroğlu kimdir?

5 Ocak 1943 tarihinde Ankara’da doğan Özdemiroğlu, uzun yıllardır müzik dünyasında besteci ve aranjör olarak çalıştı.

Türkiye’nin en ünlü isimlerinin birlikte çalıştığı Özdemiroğlu, 7 Altın Portakal Ödülü sahibi.

1995 yılında Hepgül Hepbir ile evlenen ve dört çocuk babası olan ünlü sanatçının müziğe ilgisi çocuk yaşta müzik aletleri çalmasıyla başladı ve Ankara Atatürk Lisesi’nde öğrenciyken müzik topluluklarına ve etkinliklere katıldı.

1966 yılında Durul Gence 5 orkestrasına giren Özdemiroğlu, bundan sonra da çeşitli orkestralarda görev aldı.

1975 yılından itibaren 7 kere Eurovision için Türkiye’yi temsil eden bestelere imza atan Özdemiroğlu, tiyatro oyunlarında ve bir sürü filmde de görev aldı.

Müjdat Gezen: “Yüreğim yanıyor”

Sanatçı Müjdat Gezen, Özdemiroğlu’nun son anlarına kadar hep çalıştığını belirterek “Bir müzik dahisiydi, yüreğim yanıyor” dedi. Son yaptığı besteyi dinleten Gezen, “Çok kötüyüm, çok üzgünüm dünya çapında bir müzisyendi” diye konuştu.

CNN

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Deniz Çalışkan

[Serinletici'den ayrıldı] İstanbul Aydın Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olan Deniz, profesyonel öğrenimini yerel gazetelerde sürdürmeye devam ediyor. Kitap ve müziksiz bir hayatı kabul etmeyen Deniz için kitaplardan uyarlanan filmler özenle kaçılması gereken aktiviteler arasında yer alıyor. Serinletici'de iletişim sorumluluğu kapsamında sitenin sosyal medya ve WhatsApp gibi hesaplarını koordine eden Deniz, aynı zamanda Serinletici haber bölümünde çalışıyor. denizc@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.