Ve Sonsuza Kadar Mutlu Yaşadılar…

Mutlu bir ilişkinin sırrı nedir? Sevgi? Saygı? Güven? Hepsi? Biz, hepsinden bir tutam olduğunu düşünüyoruz. Eğer kendi mutluluğunuz kadar sevdiğiniz kişinin de mutluluğunu düşünüyorsanız, muhtemelen hayatınızın aşkıyla tanıştınız.

Neden mi? Çünkü insan ırkı olarak bencil yaratıklarız. ‘Önce ben’ felsefesini hayatımızın her köşesine serpiştiriyoruz. Eğer kendimiz kadar bir başkasını düşünmeye başlıyorsak, ortada ilginç bir durum vardır. Tıp, bilim, felsefe bu konuyu nasıl açıklarsa açıklasın; kalbiniz ne diyor siz asıl ondan haber verin!

Eğer ‘mutluluk’ ile atan bir kalbiniz varsa o zaman daha mutlu olmak için çaba sarf edin. Nasıl mı?

Power of Positivity isimli bir web sitesinin hazırladığı sevimli görseller, bize en az 25 yıl sürecek iyi bir ilişkinin temellerinde olmazsa olmazları sıralıyor. İşte size birkaç ipucu:

1- Her güne birlikte başlamak

2- Küçük şeylere hayranlık duymak ve onları takdir etmek

3- Ne olursa olsun her zaman birbirine destek vermek

4- Sorunlar hakkında dürüstçe konuşmak

5- Partnerine güvenmek

6- Yatağa asla kızgın gitmemek

7- Birlikte gülmek

8- Birbirini cesaretlendirmek

9- Yargılamamak

10- Yeni şeyleri birlikte öğrenmek

11- Uzlaşmacı olmak

12- Affetmek ve unutmak

13- Sürpriz notlar bırakmak

14- Her yemeğin romantik geçmesini sağlamak

15- Saygı göstermek

Sizce de harika ipuçları değil mi?

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.