Akşamdan Kalmalara İyi Gelen Dondurma

Alkol, Güney Kore mutfağında ve kültüründe önemli bir yere sahip. Çok tüketilen alkol, akşamdan kalma olarak tabir ettiğimiz içki sersemliğini, bu da alternatif çözüm arayışlarını beraberinde getiriyor. Koreli bir mini market zincirinin yeni ürünü ise Korelilerin tam aradığı şey olacak gibi görünüyor.

Greyfurt aromalı Gyeondyo-bar, alkol tüketiminin olumsuz etkilerini ortadan kaldırmayı vadeden ilk dondurma. İçindeki etken maddelerden biri olan şeker ağacının meyvesinden elde edilen su, yüzyıllardır Kore’de akşamdan kalmalığın etkisinin azaltılmasında kullanılıyor.

Koreliler, alkol tüketimini sonrasında ortaya çıkan fiziksel etkilerden korunmak için çeşitli ilaç ve içeceklere her yıl yaklaşık 126 milyon dolar harcıyor.

Reuters, Ceyms

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Emin Yavuz

[Serinletici'den ayrıldı] Haber bölümü stajyeri Emin, Serinletici içeriğine güncel gelişmeler ile katkı sağlıyor. | emin@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.