Game of Thrones, 6. sezon 9. Bölüm İle İzleyenleri Büyüledi

Game of Thrones’un 6. sezonunun 9. bölümü nam-ı değer Battle of Bastards (Piçlerin Savaşı) yayınlandı. Yeni bölümde yaşanan ölüm ile sosyal medyada tabiri caizse sallandı.

DİKKAT: YAZININ İLERLEYEN BÖLÜMLERİ SPOILER İÇERMEKTEDİR!

Serinin hayranlarının merakla beklediği Piçlerin Savaşı’ı pek çok kişinin tahmin ettiği doğrultuda sonuçlandı.

Ramsey Bolton’un ordusunu yenilgiye uğratan Jon Snow Winterfell’i kazandı ancak evini ve intikamını alması için ödediği bedel tahmin ettiğinden de büyük oldu.

Savaşın başlamasından hemen önce Ricon Stark’ı serbest bırakan Bolton, Jon’un kardeşine ulaşmasına metreler kala genç Stark’ı okuyla öldürdü.

Dizinin yeni bölümünün yayınlanmasından birkaç hafta önce yayınlanan teori de yeni bölüm ile birlikte doğrulandı.

Geçtiğimiz bölümlerde en umutsuz anında bir mektup kaleme alan Sansa’nın Little Finger’dan yardım istediği iddia edilmişti.

Savaşın en umutsuz anında vadi Şovalyeleri ile birlikte ortaya çıkan Little Finger savaşın kazanılmasından büyük bir rol oynadı. Bununla birlikte oldukça popüler olan bu teori de doğrulanmış oldu.

İzleyicinin merakla beklediği, serinin belki de en nefret edilen karakteri Ramsey’in kimin tarafından öldürüleceği de bu bölüm ile birlikte ortaya çıktı. İntikamını alan Sansa, bir dönem esiri olduğu Ramsey’nin ölümü için oldukça vahşi bir yol tercih etti.

Bölümün final sahnesinde zindanda tutulan Ramsey, Sansa’nın gözleri önünde kendi köpekleri tarafından öldürüldü. Bu sahne sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri oldu.

NTV

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...

1 Response

  1. Sema Doğan dedi ki:

    Kesinlikle “büyüleyici” bir bölümdü. Sezon finali tadında…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.