Siri, Jon Snow’un Babasını Biliyor

Apple’ın akıllı asistan uygulaması olan Siri, bir kullanıcının “Jon Snow’un babası kim?” sorusuna, “Şöyle diyelim; Snow’un içinde biraz ateş var!” diye cevap verdi.

Game Of Thrones’un 6’ncı sezonu sona erdi ve geride binlerce soru kaldı. Bu sorular arasında yükselen bir soru var ki o da Jon Snow’un babasının kim olduğu. Sezon finalinde Bran’in geçmiş vizyonları sayesinde Jon Snow’un annesinin Lyanna Stark olduğunu ve babasının Ned Stark olmadığını öğrenmiştik. HBO’nun yayınladığı aile haritası Jon Snow’un babasının Daenerys’in Robert İsyanı’nda ölen abisi Rhaegar Targaryen olduğunu gösteriyordu.

Konu ile ilgili olarak bir sürü açıklama ve yorum olsa da en ilginç cevaplardan biri Apple’ın Siri’sinden geldi. Bir kullanıcının “Jon Snow’un babası kim?” sorusuna program “Şöyle diyelim; Snow (Kar)’un içinde biraz ateş var!” diye cevap verdi.

T24

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.