Toyota C-HR

Toyota’nın uçuk tasarıma sahip crossover modeli C-HR’ın iç mekanı da sonunda tanıtıldı. Türkiye’de üretilecek olan otomobil ülkede seri üretime alınacak ilk hibrit motora da sahip olacak.

Köşeli hatlara sahip dikkat çekici gövde tasarımını iç mekana farklı şekilde taşıyan otomobilde kapılardan başlayıp bütün konsolu dolanan şerit dikkat çekerken orta konsolun üzerinde büyük bir dokunmatik ekran yerleştirilmiş. Konsolun alt bölümüne doğru düğme sayısı azaltılırken şık duruşa sahip, 3 kollu direksiyon simidi ve sade görünümlü gösterge paneli alt bölümü tamamlamış.

İç dikiz ayna üzerinde yer alan aydınlatma grubu üçgen şekilli olan otomobilde görev yapacak olan 1.2 litre hacimli, turbo beslemeye sahip benzinli motor 116 beygir güç, 185 Nm tork üretebilirken 2 litre hacimli benzinli ve 1.8 litre hacimli benzinli motor kullanan hibrit seçenekler de farklı ülkeler için üretilecek.

Onur Koray

Ortaokul ve lise yıllarını İstanbul, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde geçiren Onur Koray, daha sonra üniversite eğitimini A.B.D.’nin Pennsylvania eyaletinde makine mühendisliğinde tamamladı. 2002 yılından bu yana Ekşi Sözlük’te Agamemnon adıyla yazdığı yazıları kişisel blog’u ile daha geniş bir içerikle sunan Onur Koray’ın otomobil yazıları, haftalık olarak Serinletici'de de yayınlanıyor. | onur.koray@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.