Twitter’ın Umudu Video

Popüler sosyal ağ Twitter, sosyal medyanın en büyük birkaç platformlarından biri ve bu durum uzun yıllardır değişmedi. Fakat örneğin Facebook’un aksine Twitter’ın bazı düzenli güncellemeler ve yenilikler dışında endüstriye yön verebilecek devrimci hamleler atmadığı da bir gerçek. 10 yıldır internetin en çok ziyaret edilen platformlarından biri olmaya devam eden Twitter bu büyük adımları atmaktan kaçındığı için olsa gerek, borsada da gözle görülür bir değer kaybı yaşamaya başladı.

Elbette Twitter’ın bir Facebook, Google ya da Apple olmadığını kabul edip yoluna sadece bu şekilde devam etme kararı alması yadırganacak bir durum değil. Fakat sosyal ağın son çeyrekte 107 milyon dolarlık net bir kaybı olduğu da bir anlamda tehlike çanlarının çalmaya başladığına işaret ediyor.

Twitter yöneticileri elbette bu düşüşün farkında ve olası atılımlar üzerinde durmaya başladılar ve artık gereksinim duydukları büyümeyi videoyla elde edebileceklerini umuyorlar. Zira Twitter yöneticilerinin son dönemlerde verdikleri röportajlar hep bu yönde.

Nakit gelirini reklamlar ve NFL, NBA gibi spor ligleriyle yaptığı video anlaşmaları üzerinden elde eden Twitter’ın yine de bir platform olarak artık bütün potansiyelini açığa çıkardığını düşünenler de yok değil. Eğer öyleyse, sosyal ağın video alanında yapacağı yenilikler de beklenen etkiyi yaratmayabilir.

Chip

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.