Rio 2016: Olimpiyatlara Görkemli Kapanış

Brezilya’nın Rio de Janerio kentinde 5 Ağustos’ta başlayan olimpiyatlar dün gece Maracana Stadyumu’nda yapılan törenle sona erdi.

Rio 2016 kapanış töreni

Karnaval havasında geçen tören 3 saat sürdü.

16 gün süren 31. Olimpiyat Oyunları’na 10 mülteci sporcudan oluşan bir takım ile 206 ülkeden toplam 11 bin 303 sporcu katıldı.

16 gün süren 31. Olimpiyat Oyunları'na mülteci sporculardan oluşan bir takım ile 206 ülkeden toplamda 11 bin 303 sporcu katıldı.

Olimpiyat bayrağı, 2020 olimpiyatlarını düzenleyecek olan Tokyo’ya devredildi.

Olimpiyat bayrağı Japonya'ya devredildi

Gecenin en coşkulu anlarından biri ise, Japonya Başbakanı Shinzo Abe’nin, yeşil bir boru içinden bilgisayar oyunu kahramanı Super Mario kostümüyle çıkması oldu.

Japonya Başbakanı Shinzo Abe

Milyarlarca kişinin de televizyonlarından canlı olarak izlediği kapanış töreninin sonunda olimpiyat ateşi söndürüldü.

Olimpiyat ateşi söndürüldü

Kapanış töreninde büyüleyici bir havai fişek gösterisi de yapıldı.

Havai fişek gösterisi

Amerika Birleşik Devletleri, 46’sı altın toplamda 121 madalya ile Rio 2016’nın en başarılı ülkesi oldu.

Büyük Britanya takımı ise 27’si altın toplamda 67 madalya ile sıralamada 2. geldi.

Çin 26 altın, 70 madalya ile 3. oldu.

Güreşçi Taha Akgül

Türkiye olimpiyatları 1 altın, 3 gümüş ve 4 bronz madalya ile tamamladı.

BBC

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.