The Secret Life of Pets (2016)

Manhattan’da bir apartman dairesinde sahibi Katie ile yaşayan terrier Max’in yaşamı, aynı eve getirilen ve kendisinden fiziksel olarak hayli büyük bir köpek olan Duke ile baştan aşağı değişir. İkilinin tanıştıkları andan itibaren giriştikleri güç savaşında Duke fiziksel üstünlüğü rahat bir şekilde elde ederken, evini bu koca yaratığa kaptırmamaya kararlı Max ise psikolojik yönden rakibini sıkıştırmaya başlar.

Max zeki hareketleriyle kontrolü ele almışa benzese bile, Duke için oyun daha yeni başlıyordur. Ufak park gezileri sırasında Max’i geri dönemeyeceği bir yere hapsetmeye çalışan Duke, hayvan kurtarma ekibinin müdahalesiyle kendisini de sahip olmaya çalıştığı dünyanın dışına sürükleyivermiştir.

Bir noktadan itibaren ortak hareket etmeye başlayan Max ve Duke, hayvan kurtarma ekibinin elinden tavşan Snowball liderliğinde sahiplerinden dışlanmış hayvanların müdahalesiyle kurtulurken, yeni belalara yelken açacaktırlar.

Onlara yardım edebilecek son isimler ise köpek, kedi ve diğer evcil hayvanlarla pek evcilleşememiş şahin Tiberius gibi çevrelerindeki komşuları olacaktır.

Neyin ne olduğuna aşina olduktan sonra, ciddi anlamda tat almanızla devam eden bir yapısı var The Secret Life of Pets’in. Bir buçuk saatlik filmin seyri süresince sıkılmama garantisini yanınızda hissedeceksiniz.

Belki de “bir hafta sonu akşamıydı” ile başlayan ve daha kalabalık The Secret Life of Pets maceralarınızda hepinize iyi seyirler!

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar:

4 Responses

 1. Sezin Nil Tufan dedi ki:

  bugün animasyona gönül vermiş azımsanmayacak bir grup olarak sinemada izleyeceğiz.

 2. Sema Doğan dedi ki:

  Çok eğlenceli ve sıcak bir filmdi. Max Duke’ün hikayesinin devam filmi olacağını şimdiden öngörebiliriz bana sorarsanız.

 3. Sema Doğan dedi ki:

  Güzel seçim ve yazı Tolga 🙂

 4. Sezin Nil Tufan dedi ki:

  bende devamını bekliyorum. çok eğlendirici buldum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.