Apple, Snapchat Benzeri Bir Uygulama Yapacak

Son yılların en popüler mobil uygulamalarından biri olan Snapchat’in yükselişi hızla devam ediyor. Kullanıcıların birbirlerine anlık fotoğraf ve videolar gönderebildiğin, 24 saatlik hikayeler eklenebilen ve efektlerle zenginleştirilen Snapchat, bu sefer Apple ile gündemde.

Instagram ve Facebook’un bir bir özelliklerini kendilerine uyarladığı Snapchat bu sefer Apple ile karşı karşıya. Peki Apple, Snapchat ile nasıl rekabet edecek?

Bloomberg’in haberine göre Apple, Snapchat benzeri bir uygulamanın testlerine başladı bile. Apple kullanıcıları arasında çalışması planlanan bir sosyal ağ olarak beklenen yeni platform, Snapchat ile büyük benzerlikler taşıyacak. Daha önce Ping isimli sosyal ağ denemesiyle hatırladığımız Apple pek başarılı olmamıştı. Ancak bu sefer elinde çok ciddi bir kullanıcı kitlesi bulunduğunu hatırlatalım.

İsimsiz bir yazılım mühendisinden alınan bilgiler videoların kaydedilebildiği, videolara filtreler uygulanabilen ve daha sonra bu videoların kolaylıkla paylaşılabildiği bir platformu işaret ediyor. Platformu geliştiren ekibin iMovie ve Final Cut Pro’yu geliştiren ekiple aynı olduğu bilgisi de paylaşılıyor. Snapchat, Instagram ve Facebook gibi devlerin karşısına çıkacağı düşünülen Apple’ın işinin son derece zor olduğunu söyleyebiliriz. Eğer iddialar doğruysa Apple, 2017 yılında bu platformu resmi olarak duyuracak. Detaylar şimdilik bu kadarla sınırlı.

CNN

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.