App Store’dan Eski Uygulamalar Silinecek

Apple, artık işlevsel olarak değerlendirmediği uygulamaları App Store üzerinden kaldıracağını duyurdu. Apple, App Store’dan hangi uygulamaları kaldıracak?

Apple, gün itibariyle App Store üzerindeki işlevselliğini kaybetmiş uygulamaları kaldırma yönündeki kararını duyurdu.

Apple’ın geliştiriciler topluluğuna gönderdiği bir e-posta ile açıkladığı durum, birçok uygulamanın App Store üzerinden silinmesine neden olacak.

Çözüm; işlevselliğini kaybeden ya da sanal mağazadaki popülerliğini kaybetmiş uygulamaları kaldırmaya yönelik olarak uygulanacak.

Apple, başlattığı temizlik programının birçok yeni ve daha kaliteli uygulamaların App Store’da yer almasına zemin hazırlayacağını belirtiyor.

Apple hangi uygulamaları silecek?

Şirketten yapılan açıklamaya göre; yapılacak değerlendirmeler sonucunda artık işlev görmeyen, kullanıcılar arasında popülerliğini kaybeden uygulamaları App Store üzerinden kaldırma kararı alındı.

Şirket; müşterilerin gerçekleşen temizlik sonrasında kendi ihtiyaçlarına yönelik olan uygulamaları daha kolay bulabileceklerini kaydetti.

Ubergizmo’da yer alan habere göre Apple, App Store üzerinden kaldıracağı uygulamaları çeşitli kriterle bağlı olarak değerlendirecek.

Şirket; işlevselliğini, popülerliğini kaybeden uygulama geliştiricisine, uygulamasını gözden geçirmesi amacıyla 30 gün süre tanıyacak.

Geliştirici 30 günün sonunda uygulama bünyesinde herhangi bir iyileştirme yapmadığı takdirde, Apple uygulamayı App Store’dan silecek.

Artık işlev görmeyen uygulamalar ise aktif program sayesinde otomatik olarak mağazadan kaldırılacak.

Apple’ın söz konusu temizlik operasyonunu 7 Eylül’den itibaren başlatması bekleniyor. Nitekim şirketin aynı gün içerisindeki bir etkinlikle Apple Watch 2 ve iPhone 7 cihazlarını açıklayabileceği dile getiriliyor.

Shiftdelete