Close

Hayatı Sanatla Sorgulamanın Zamanı Geldi

Polonyalı karikatürist Pawel Kuczynski’nin hiciv niteliğindeki çalışmaları her ne kadar karamsar gözükseler de ne yazık ki oldukça gerçekler! Özellikle biz sanatçıların bu gezegende hayatta kalıp üremekten başka sorumluluklarımız da olmalı, mesela olduğumuz yerin sorunlarına kulak vermek ve çözüm aramak gibi…

Kötü vakalar hep başkalarının başına geliyormuş gibi davranarak, dünya haline gözlerimizi yumarak, malesef her birimiz bu düzenin bizi de yıkacağı günü beklemekten öte bir şey yapmıyoruz.

Fakat katiyen sizi üzmek ya da kaygılandırmak için değil kendinizde ve etrafınızda olan biten vahim durumları-değişimleri sorgulamanız gerektiğini hatırlatmak amacıyla bu muhteşem çizimlerle baş başa bırakıyoruz.

“Dünya kötülük yapanlar yüzünden değil bunları görüp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.” -Einstein

Pawel Kuczynski ile ilgili görsel sonucu

Pawel Kuczynski 3

Pawel Kuczynski 4

Pawel Kuczynski 8

Pawel Kuczynski 5

icmimarlikdergisi.com

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.