‘Doğu Ekspresi’nde Cinayet’ İkinci Kez Beyaz Perdeye Taşınıyor

Polisiye edebiyatı denince akıllara gelen ilk isim Agahta Christie’nin ‘Doğu Ekspresi’nde Cinayet’ romanı tekrar sinemaya uyarlanıyor.

Christie’nin 1934 yılında İstanbul’da, Pera Palas Otel’de yazdığı ‘Doğu Ekspresi’nde Cinayet’ romanı, ilk kez 1974 yılında beyaz perdeye aktarılmıştı. Filmin ilk versiyonunda başrolleri Sean Connery ve Ingrid Bergman paylaşmıştı.

Filmin ikinci versiyonunun ise Kasım 2017’de vizyona girmesi bekleniyor.

Filmin yönetmenliğini beş kez Akademi Ödülü adaylığı olan Kuzey İrlandalı oyuncu Kenneth Branagh üstlendi. Branagh filmde aynı zamanda Christie’nin romanlarında sıkça yer verdiği kahramanı, “Dedektif Poirot” karakterine de hayat verecek.

CNN

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Sezin Nil Tufan Bardakçı

Her şey için yeterli olduğu sanılır ama Nil için satranç oynamak elde ettiği şampiyonluklara rağmen sadece fazla iddialı bir hobiden ibaret. Yeterince zeki olduğunu göstermek yerine herkesin iyi olabilmeyi bu kadar dilediği bir oyunu kendisine iktisata yönlendiren bir analitik düşünce kaynağı olarak yorumluyor. Çok düşünüp az konuşuyor ve çok okuyup az yazıyor. Hayatın ona gelişini doğru yorumlayana kadar olanları saymazsak İstanbul Ticaret Üniversitesi İktisat Bölümü mezunluğundan pek de haz etmiyor. Oyunun kurallarına aykırı bir “rok” daha deyip onu yenilmez satranççı kimliği Colly’e hapsetmeden hayatta savrulmayı umuyor. Maroon 5 eşliğinde. | nil.tufan@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.