Aşkı İçin Mars’tan Vazgeçti!

On yıl sonra yapılması planlanan Mars yolculuğu için iki yüz bin aday arasından seçilen 100 kişi arasında yer alan İtalyan doktor Pietro Aliprandi, aşık olduğu kadını bırakmamak için bu hakkından vazgeçtiğini açıkladı.

Ülke basınında yer verilen haberlere göre; Triesteli 26 yaşındaki Pietro Aliprandi, Mars’a yerleşecek insan kolonisi kurmak için Hollandalı girişimci Bas Lansdorp liderliğinde 2012’den beri geliştirilmekte olan ve kar amacı gütmeyen “Mars One” adlı projeye seçilen tek İtalyan’dı. Söz konusu proje için 50 kadın 50 erkek gönüllü seçildi.

Aşkı İçin Mars'tan Vazgeçti!

Ancak 3 yıl önce yapılan seçimlerin ardından Aliprandi’nin hayatında, dönüşü olmayan yolculuğa çıkma planını alt üst eden bir değişim yaşandı; Elena’ya körkütük aşık oldu. Aliprandi, “Artık Mars’a gitmek istemiyorum. Hayatımın aşkını buldum. Elena’nın aşkı, çocukluğumdan beri hayallerimi süsleyen Mars’tan daha güçlü” diyerek, Mars’a yerleşme projesinin bir parçası olmaktan vazgeçti.

DHA

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.