Jon Snow Gitti, Guy Fawkes Geldi!

Wachowski Kardeşler’in kısa sürede kült haline gelen filmi V For Vandetta ile hayatımıza giren Guy Fawkes’ın hayatı şimdi de bir mini dizi olarak ekranları meşgul edecek.

Üstelik dizinin yapımcısı ve başrolü, Game of Thrones ile dünya çapında büyük bir hayran kitlesi kazanan Kit Harington, nam-ı diğer Jon Snow!

Kit Harington Guy Fawkes'le Dönüyor!

Tarihi barut komplosunda yer alan Robert Catesby’nin akrabası olduğunu ve olayları anlatan bir senaryo üzerine çalıştığını daha önce BBC’yle yaptığı bir röportajda söyleyen Harington, sahibi olduğu Thriker Films imzası taşıyacak ve üç adet bir saatlik bölümden oluşacak diziyi, BBC’de yayınlayacak.

1605’te Fawkes’ın önderliğindeki bir ekibin Londra’daki parlamento binasını patlatmak ve Kral I. James’i öldürmek için tasarladığı barut komplosunu anlatacak dizinin eş yapımcısı ise Endemol Shine grubunun şirketi Kudos olacak.

Karnaval

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.