Nissan Micra 2017

Bu yıl Paris’te büyük bir yenilik sergileyen firmalar arasına bir de Japon katıldı. Renault’nun kardeş firması, kendisini B segmentinde temsil eden Micra’nın 5. nesil modellerini tanıttı. Otomobil tasarımıyla olduğu kadar donanımıyla da çağa ayak uydurmayı başarmış.

Çok daha köşeli hatlara kavuştuğu görülebilen otomobilde görev yapan LED farlar çamurluklara kadar uzarken ön panjur tamponun altına kadar uzamış. Yan bölümde yer alan derin karakter çizgileri, siyah cam çerçeveleri ve çift renkli jantlarla birlikte sportif bir görünüm sunmuş.

C sütununun bir kısmı siyaha boyanan otomobilin arka kapı kolları bu bölüme gizlenirken sportif görünümün arkada da devam ettiği görülebiliyor. Küçük stoplar birbirinden mümkün olduğunca uzağa yerleştirilirken arka tamponun orta kısmına siyah bir bölüm eklenmiş. Bagaj kapağı üzerinde yer alan spoiler yanlarda yer alan deflektörlerle desteklenmiş.

İç mekanı da baştan yaratılan otomobil bu bölümde de modern ve sade hatlar sunuyor. Çok şık duran üç kollu direksiyon simidinin alt bölümü düzleştirilmiş. Gösterge paneli diğer Nissan modelleriyle paylaşılırken farklı renklerde seçilebilen orta konsola dokunmatik ekran ve otomatik klima kumandaları şık bir şekilde yerleştirilmiş.

Yaya algılama sistemi, 360 derece kamera, şeritte kalma asistanı, yol işareti tanıma sistemi, otomatik uzun farlar ve kör nokta algılama sistemi gibi güvenlik donanımlarına sahip olan yeni Micra’nın opsiyonları arasında bir de Bose ses sistemi bulunuyor.

Görünümündeki heyecan kaputu altına yansımayan otomobilin 0.9 litre hacimli benzinli ve 1.5 litre hacimli Diesel motor seçenekleri 90 beygir güç üretebilirken ilerleyen aylarda tanıtılacak olan 1 litre hacimli, atmosferik emişli, benzinli motor 75 beygir gücünde olacak.

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Onur Koray

Ortaokul ve lise yıllarını İstanbul, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde geçiren Onur Koray, daha sonra üniversite eğitimini A.B.D.’nin Pennsylvania eyaletinde makine mühendisliğinde tamamladı. 2002 yılından bu yana Ekşi Sözlük’te Agamemnon adıyla yazdığı yazıları kişisel blog’u ile daha geniş bir içerikle sunan Onur Koray’ın otomobil yazıları, haftalık olarak Serinletici'de de yayınlanıyor. | onur.koray@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.