Nobel Hakkında Tek Kelime Etmedi!

Amerikalı halk ozanı, şair ve şarkıcı Bob Dylan, Nobel Edebiyat Ödülü aldığı gece sahnedeydi. Dylan, özellikle son yıllardaki sahne performanslarında gösterdiği ‘cool’ tavrını koruyarak Nobel hakkında tek bir kelime bile etmedi!

Nobel Hakkında Tek Kelime Etmedi!

Duvar’ın The Guardian’a dayandırdığı habere göre Dylan, Nobel sonrası ilk konserini Las Vegas’taki Chelsea Theatre’da konser verdi. Efsanevi sanatçı şarkı listesini kısa tutarken, seyircilerin tezahüratları üzerine tek bir bis yaptı; konseri de Frank Sinatra’nın Why Try To Change Me Now şarkısıyla sonlandırdı. Dylan, özellikle son yıllardaki konserlerinde seyirciyle yakın iletişim kurmamasıyla biliniyor.

Siyasi ve toplumsal içerikle şarkı sözleriyle Amerikan Sivil Haklar hareketinin ve Vietnam Savaşı karşıtı protestoların sembollerinden biri haline gelen Dylan, Batı dünyasında sadece şarkıcı değil, bir halk ozanı ve şair olarak görülüyor. Şarkı sözlerini ve müziğini sürekli yenileyen bir sanatçı olarak, Dylan’ın ‘Never Ending Tour’ turnesi (Hiç Bitmeyen Turne) 1988’den bu yana devam ediyor.

Nobel İçin Uzun Zamandır Adı Geçiyordu

Dylan 50 yılı aşkın müzik kariyerinde 100 milyondan fazla albüm sattı. Nobel Komitesi aday listelerini hiçbir zaman resmen açıklamasa da, Dylan’ın adının Edebiyat Ödülü kategorisinde yıllardır yer aldığı biliniyordu.

Karnaval

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.