Sosyal Medya, ‘Kürk Mantolu Madonna’ Gafını Konuşuyor

Yazar Sabahattin Ali, 73 yıl önce basılan eseri ‘Kürk Mantolu Madonna’nın bir günde sosyal medya fenomenine dönüştüğünü görse ne düşünürdü?

TV8 televizyonunda ‘Aramızda Kalmasın’ programında yaşanan bir hata nedeniyle gündeme gelen Kürk Mantolu Madonna, Twitter’da yaklaşık 31 bin paylaşımla şu sıralar trend konularından biri.

Programda kitabın sinemaya uyarlanmasıyla ilgili sohbet sırasında sunuculardan Funda Özkalyoncuoğlu’nun kitaptaki kadın karakteri pop yıldızı Madonna sanması sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

TV8 programı

“Madonna’nın hayatı bizim için enteresan olabilir; aşkları, ilişkileri falan” diye konuşan Özkalyoncuoğlu, programın diğer sunucularından Jess Molho’nun kitabın 1943’te basıldığını söylemesi üzerine “Madonna var mıydı o zamanlar” dedi.

Sabahattin Ali

Programda kitabın sinemaya uyarlanmasında Maria Puder karakterini oyuncu Beren Saat’in canlandıracağı konuşuluyordu.

Kitabı okuduğunu öne süren Özkalyoncuoğlu’nun sözleri sosyal medyada büyük tepki çekerek, alay konusu edildi ve sunucu cahillikle suçlandı.

Hürriyet gazetesine konuşan Özkalyoncuoğlu “cahilliğimin bu kadar olay olmasına çok şaşırdım ve kırıldım” dedi.

Hırsızlık yapmadığını ve cinayet işlemediğini söyleyen sunucu “Ben tarihçi, edebiyatçı değilim. Bir magazin programında yorum yapıyorum. Benim cahilliğim bir işe yaradı; bir ülkenin merhamet ortalaması ortaya çıktı. Edebiyatseverlerin daha naif daha affedici olması gerekirken beni linç ettiler” diye konuştu.

BBC

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Sinem Bekler

Çeşitli gazetelerde muhabir olarak çalışan Sinem, yayıncılığın geleceğini online medyada görmesiyle son dönemdeki çalışmalarını bu yöne kaydırmaktan bir an bile kuşku duymadı. İşletme Bölümü mezunu olan Sinem, kültür sanat dünyasıyla da yakından ilgileniyor ve kendini tam bir başak kadını olarak nitelendiriyor. | sinem.bekler@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.