Her Hasta Çocuk Bir Kahramandır

Sağlık sorunları yaşamak herkes için can sıkıcı bir sorun. Tırnağın kırılmasından saç dökülmesine kadar en ufak şey insanın yüzünü ekşitmesine sebep olabiliyor. Fakat kimi durumlar var ki bunları yenmek için savaşçı olmak gerekiyor. Yılmamak, savaşmak ve hiçbir zaman azmini yitirmemek… Ve bu hastalıkların yanında işaret parmağındaki kağıt kesiği devede kulak kalıyor.

Toronto’daki SickKids Hastanesi, SickKids VS: Undeniable isimli yeni filmiyle kansere, otizme, kistik fibroza, prematüre doğuma ve kimi zaman da anksiyetenin yarattığı korkuya karşı savaşan cesur çocukları başrole taşıyor.

Çünkü bu bireyler belki de pek çoğumuzun tahayyül edemeyeceği engelleri aşarak hayata devam ediyor.

Hastane ve sağlık alanındaki reklam filmlerinin genelinde bizi duygulandıracak, gözlerimizi dolduracak temalar yer alırken SickKids vs Undeniable filmi, damarlarımıza adrenalin pompalayarak için tezahürat yapmamızı sağlıyor.

SickKids Hastanesi‘nin internet sitesini ziyaret ettiğinizde ise üç farklı konuda savaş seçerek farklı çocukların hikayelerini izleyebiliyorsunuz.

bigumigu.com

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

1 Response

  1. senyorita dedi ki:

    harika

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.