Fransa’da Hogwarts Büyücülük Okulu Açılacak

‘Harry Potter’ serisinde karakterlerin okuduğu Hogwarts okulu dört günlüğüne Fransa’da kurulacak.

Harry Potter hayranlarının kurduğu Mimbulus Mimbletonia AssociationFransa’daki Bourgougnague kasabasında Hogwarts okulu kuracak.

Jolibert Şatosu’nun dört günlüğüne Hogwarts okuluna dönüştürüleceği etkinlik, 2017 yılının mayıs ayında gerçekleştirilecek.

Büyücülük derslerinin Fransızca verileceği okul, “Mimbulus Mimletonia, hikayenin ilk kitabı olan Harry Potter ve Felsefe Taşı’ndaki bir olaydan yola çıkarak bir etkinlik düzenliyor. Siz de seçme törenine katılın, botanik, büyü, sihirli iksir ve Muggle Quidditch derslerinde yer alın” diye tanıtıldı.

100 şanslı katılımcının kabul edileceği etkinliğe sadece 16 yaşın üzerindekiler katılabilecek.

Serinin yazarı JK Rowling’in beş filmden uyarladığı ‘Fantastic Beasts and Where to Find Them’ 18 Kasım’da izleyiciyle buluşacak.

Diken, Independent

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.