F1’de Rosberg ve Hamilton Arasında Şampiyonluk Hesapları

Nico Rosberg sezonun son iki yarışına 19 puanlık avantajla girerken, Lewis Hamilton iki yarışı da kazanıp Alman pilotun hata yapmasını bekleyecek.

Nico Rosberg, Japonya GP’sinin ardından Hamilton’la arasındaki puan farkını 33’e çıkarmıştı. Ancak Hamilton pes etmedi ve Austin ve Meksika’da aldığı iki zaferle puan farkını 19’a düşürdü.

Hamilton kalan iki yarışı kazanması ve Rosberg’in ikinci olması halinde şampiyonluğa ulaşamıyor. Hatta Rosberg’in bir ikincilik, bir üçüncülük alması halinde yine şampiyon olamıyor.

İngiliz pilot bu durumda kariyerinin dördüncü dünya şampiyonluğu için Rosberg’in hata yapmasını veya sorun yaşamasını bekleyecek.

Rosberg nasıl şampiyon olur?

– Brezilya veya Abu Dhabi GP’sini kazanırsa.

– Hamilton Brezilya ve Abu Dhabi GP’sini kazanır, Rosberg iki yarışı da ikinci sırada tamamlarsa.

– Hamilton Brezilya ve Abu Dhabi GP’sini kazanır, Rosberg bir yarışı ikinci, diğerini üçüncü sırada tamamlarsa.

– Rosberg, Brezilya’da yarış dışı kalır Abu Dhabi’yi kazanırsa.

Hamilton nasıl şampiyon olur?

– Hamilton iki yarışı kazanır, Rosberg Brezilya’da ikinci, Abu Dhabi’de dördüncü olursa.

– Hamilton iki yarışı da kazanır, Rosberg Brezilya’da üçüncü, Abu Dhabi’de üçüncü veya daha geride olursa.

– Rosberg Brezilya’da yarış dışı kalır, Hamilton kazanırsa, Abu Dhabi’de Hamilton’ın kazanması halinde.

Motorsport

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.