Freddie Mercury’yi Oynayacak Kişi Açıklandı

“Mr. Robot” dizi film serisiyle Emmy ödülüne layık görülen Mısır asıllı Amerikalı aktör Rami Malek, biyografi-dram türü filmde “Queen” müzik topluluğunun efsane vokalisti Freddie Mercury’ı canlandıracak.

20th Century Fox film şirketi projenin kesinlik kazandığını ve yönetmenlik koltuğuna Bryan Singer’in oturacağını açıkladı. Senaryoyu Anthony McCarten kaleme alacak. Yapımcılığını ise Graham King, Brian May ve Roger Taylor üçlüsü üstlenecek.

Freddie Mercury’nın 25. ölüm yıldönümünde gerçekleşecek proje için öncelikle ünlü komedyen Sacha Baron Cohen düşünülmüş ancak Queen topluluğunun elemanları buna karşı çıkmıştı.

CNN Türk

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.