Close

Sanıyoruz bugünü özetleyen cümle şu: Hey, Cohen nereye?

‘Yaşayan en büyük ozan’ olarak hem kalbimizde hem de müzik arşivimizdeki yerini almış biriydi Leonard Cohen. İki yıllık bir aranın ardından sonbaharda yepyeni bir albümle çıkıp gelmişti, deyim yerindeyse kulaklarımızın pası silinmişti. Sayesinde mutlu karşıladığımız sonbaharın matem havasını hissedememiştik belki de bu yüzden.

Leonard Cohen, yaşayan en büyük ozan olmasının yanında ‘en büyük aşık’ olarak da hafızalarımıza kazındı. Eski aşkı Marianne için yazdığı, ‘Sadece sana iyi yolculuklar dilemek istiyorum’ cümlesi, tam da şu anki duygularımızı anlatıyor.

Sevgili Cohen, unutulmaz şarkılarınla ‘sadece sana iyi yolculuklar dilemek istiyoruz’…

5- Hallelujah

4- Nevermind

3- I’m your man

2- Dance me to the end of love

1- Hey, That’s No Way to Say Goodbye

Your eyes are soft with sorrow,
Hey, that’s no way to say goodbye.

(Gözlerin keder ile yumuşak,
Hey, hoşçakal demenin hiçbir yolu yok.)

Hoşça kal, eski dost…

Tagged

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.