Close

Yemeği Isıtabilen Sefer Tası: HeatsBox

İnsanların ofiste sağlıklı yemek yiyebilmesi amacıyla tasarlanmış HeatsBox, 15 dakika içinde yemeğin her tarafını eşit şekilde ısıtabiliyor. Onu bir mini-pişirme cihazı ve aynı zamanda da yemek taşıma kabı olarak tanımlayabiliriz.

Öğle yemeğini dışarıda yemekle ilgili iki temel sorun hep aklımızın bir köşesindedir: Yemeğin maliyeti ve yemeğin sağlıklı olup olmadığı. Bu sorunlar nedeniyle ofis yaşamı süresince yemeğini evden getirmeyi deneyenlerimiz veya ev yemeği pişiren güvenilir restoran arayanlarımız olmuştur.

Bu tür sağlıklı yemekleri sıcak bir şekilde tüketmek ise ofis ortamlarında maalesef pek mümkün olamıyor çünkü ofislerin çoğunda ocak, fırın, tencere ve diğer gerekli teçhizat bulunmuyor. İsviçreli girişim Faitron, HeatsBox isimli şık ve işlevsel yemek kabıyla ofiste sıcak ev yemeği yemek isteyenlere çözüm öneriyor.

HeatsBox’ın en güzel özelliklerinden biri kendi kendini temizleyebiliyor olması. 925 ml hazneli, 85 Watt ısıtma kapasiteli cihazın farklı renk seçenekleri mevcut. HeatsBox, güç için USB bağlantısını kullanıyor.

bigumigu.com

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.