Close

5’te 5: Melankolik Cuma Akşamı Şarkıları

Cuma günlerine karşı içimizde Tanrı vergisi bir sempati olsa da her cuma elimizde balonlarla oradan oraya koşturacak halimiz yok. Ya da Dexter gibi bir kutu donut dağıtıp ofistekileri sevindirecek takatimiz de yok.

Bazı cumalar yataktan çıktığımıza bile lanetler okuyoruz. Müstakbel hafta sonu heyecanının psikolojimize teğet geçtiği bugünde, tek avuntuyu şarkılarda buluyoruz.

Pozitifliği bir kenara bırakarak soluğu flu şarkıların yanında alıyoruz. Yanlış anlaşılmasın, amacımız bunalıma girmek değil. Sadece ruh halimizi yansıtan şarkıları dinlemek çok ama çok iyi geliyor. Açılışı Amy Winehouse ile yapalım mı, ne dersiniz?

Serinletici 5’te 5, melankolik cuma akşamı şarkılarını sunar…

5- Amy Winehouse/You Know I’m No Good

4- Poets of the Fall/Carnival of Rust

3- Guns N’ Roses/Don’t Cry

2- Empire Of The Sun/We Are The People

1- Metallica/Mama Said

Tagged

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.