Okunacak Bir Şarap mı, Tadılacak Bir Kitap mı?

İtalyan şarap imalatçısı Matteo Correggia ve tasarım stüdyosu Reverse Innovation şarap ve edebiyatı tek şişede birleştiren bir koleksiyona imza attı. Librottiglia isimli koleksiyonda, şişelerin etiketleri, şarap içerken okuyabileceğiniz birer kısa hikayeye dönüştü.

Seride yer alan kısa hikayelerin, şişenin içindeki şarabın karakteristiğiyle uyumlu olmasına dikkat edildi. Böylece edebiyatı ve şarabı içinde barındıran, bütünlüklü bir deneyim sunmak amaçlanıyor.

sarap-siselerine-kisa-hikayeler-yerlestirmek-5

Şişe boyutunun küçük tutulması da yine bu yüzden: 375 ml’lik şişe, kısa hikayenizi okurken içebileceğiniz hemen hemen 2 kadeh şaraba denk geliyor.

sarap-siselerine-kisa-hikayeler-yerlestirmek-7

“Okunacak bir şarap mı, tadılacak bir kitap mı?” sloganıyla çıkan Librottiglia serisi yalnızca İtalya’da piyasaya sürülmüş durumda.

sarap-siselerine-kisa-hikayeler-yerlestirmek-2

sarap-siselerine-kisa-hikayeler-yerlestirmek-3

sarap-siselerine-kisa-hikayeler-yerlestirmek-4

sarap-siselerine-kisa-hikayeler-yerlestirmek-6

sarap-siselerine-kisa-hikayeler-yerlestirmek-1

nolm.us

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.