Hamilton: Rosberg Şampiyon Olsa Bile Şampiyon Gibi Hissedeceğim

Lewis Hamilton, sezonun en kritik yarışı olan Abu Dhabi GP öncesinde takım arkadaşına karşı psikolojik savaşı sürdürüyor.

Son yarış Abu Dhabi’de Hamilton yarışı kazansa bile doğrudan şampiyon olamayacak. Bu durumda Rosberg’in en iyi 4. olması gerekiyor.

Hamilton, son yarışlarda aldığı art arda galibiyetlerin ardından şampiyona olamasa bile performansı nedeniyle şampiyon gibi hissedeceğini söyledi.

Telegraph’a konuşan Hamilton “Belki bunu gizli tutmalıydım ancak performansım konusunda gönülden bir şey hissediyorum.”

“O dünya şampiyonu olsa bile, benim kalbimde o şekilde olması gerekmiyor.” dedi.

Bu sene Hamilton özellikle sezonun ilk başında çok fazla dayanıklılık sorunu yaşadı.

Hamilton, hediye bir şampiyonluk istemediğini, en iyi olduğu için kazanmak istediğini söyledi.

Hamilton “Genel olarak en iyi olduğum için kazanmak isterim. Sizden daha iyi olduğum için sizi geçmek isterim.”

“Bu konuda kahramanca, zor kazanılan bir şey yok. Benim için bir şey yok ancak diğerleri için ise öyle.” dedi.

Hamilton bu konuda Rosberg’in geçen sene Monaco GP’de kazandığı galibiyeti örnek gösterdi.

“Monaco 2015 gerçekten tuhaftı çünkü şöyle düşünüyordum: Adamım, bunu hak etmedin ama en mutlu olan sensin.”

Motorsport

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.