Hogwarts’ın Kütüphanesini Gezmek İster Misiniz?

Harry Potter’ın büyülü evrenine beyazperdede yolculuk yapanlar bilir: Yüksek tavanları, cilt cilt kitapları, etrafında uçuşan baykuşlar ve sırlarıyla Hogwarts kütüphanesi başlı başına bir karakterdir!

Gözünüzde canlandı mı? Canlanmadıysa da, güzel bir haberimiz var: Harry Potter’daki kütüphane sahnelerinde kullanılan Oxford’daki Bodleian Kütüphanesi’ni, artık 360 derecelik bir video deneyimiyle oturduğunuz yerden gezebilmeniz mümkün!

Kütüphanenin Duke Humfrey’s adlı bölümü, filmdeki sahnelerden size tanıdık gelecek. 1488‘de inşa edilen bu bölüm, 1598‘de Sör Thomaas Bodley tarafından yenilenmiş.

Ülkedeki tarihi kütüphaneleri 360 derecelik panoramik çekimlerle ölümsüzleştirmeyi amaçlayan The Telegraph’ın rehber Vanessa Corrick’le yaptığı projenin ilk durağı da Bodleian olmuş. Kütüphaneyi gezerken gözleriniz bir köşede Harry ve Hermione’yi ararsa şaşırmayın diyor, sizi tarihle popüler kültürü buluşturan bu deneyime davet ediyoruz.

nolm.us

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.