‘Sonsuza Kadar Şampiyon’

Kolombiya’da iki gün önce düşen uçakta hayatını kaybeden 71 kişi için Medellin kentindeki Atanasio Girardot Stadyumu’nda anma töreni düzenlendi.

Medellin Belediyesi ve kazada oyuncularını kaybeden Brezilya 1. Ligi ekiplerinden Chapecoense takımının rakibi Atletico Nacional tarafından düzenlenen anma törenine Brezilya Dışişleri Bakanı Jose Serra, Kültür Bakanı Roberto Freire, Chapeco Belediye Başkanı Luciano Buligon ve Medellin Belediye Başkanı Federico Gutierrez’in yanı sıra binlerce kişi katıldı.

Medellin Belediye Başkanı Gutierrez’in de konuşma yaptığı törenin düzenlendiği stadyum tamamen doldu.

KAZADA HAYATINI KAYBEDEN 71 KİŞİ İÇİN 71 GÜVERCİN

Tören, Chapecoense ile oynanması planlanan ve yaşanan facia dolayısıyla ertelenen Güney Amerika Kupası finalinin ilk maçının saati olan 18.45’te bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Törende, kazada hayatını kaybedenler için 71 güvercin uçuruldu. Kolombiya Ulusal Polisi, iki ülke bayrakları ve takım flamalarıyla sahaya gelirken Kolombiya Hava Kuvvetlerinin arama kurtarma çalışmalarına katılan helikopterleri de stadyum üzerinde uçuş yaptı.

ATLETICO NACIONAL TARAFTARINDAN CHAPECOENSE’YE: SONSUZA KADAR ŞAMPİYON

Ellerinde mumlar taşıyan ve çoğunlukla beyaz giyinmiş Atletico Nacional taraftarları, sık sık Chapecoense takımı lehine tezahüratta bulunurken futbolcuları da törene ellerinde çiçeklerle katıldı. ‘Ölümsüz takım’, ‘Sonsuza kadar şampiyon’ ve ‘Hepimiz Chapecoenseyiz’ gibi pankartların asıldığı stadyumun dışındaki caddeler de Kolombiyalılar tarafından dolduruldu.

Sputniknews