‘David Bowie, Albüm Hazırlığı İçindeydi’

David Bowie, çoğu hayranının ‘veda’ olarak gördüğü Blackstar albümü yayınlandıktan tam 2 gün sonra 10 Ocak’ta aramızdan ayrıldı. Ama Donny McCaslin, patronunun daha çok müzik yapmayı planladığı konusunda ısrarcı.

david bowie

The Times gazetesine “Blackstar, onun son kaydı olmayacaktı” diyor ve ekliyor “Yeni müzik yazmaya başlayacaktı ya da belki başlamıştı bile, net değilim ama bizimle yeni bir kayıt yapmaya hazırlanıyordu. Blackstar’ın bir veda albümü olduğunu sanmıyorum.”

Beraber çalıştığı jazz grubunun lideri Donny McCaslin, 10 yıldır sahneye çıkmayan Glam Rock’ın babası Bowie’nin 10 yıl sonra sahneye çıkmayı bile düşündüğünü ifade ediyor: “Bir Blackstar turnesi olmayacaktı elbette ama New York Jazz Klübü’nde bizimle sahne alacaktı.”

david bowie 2

Bowie, en son 2006’da, New York’ta düzenlenen bir hayır konserinde sahneye çıkarak Alicia Keys’e eşlik etmişti.

Karnaval

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.