İstanbul Beşiktaş’ta Patlama

İstanbul, Dolmabahçe’de bulunan Vodafone Arena Stadı yakınlarında iki patlama meydana geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada 20’ye yakın yaralı olduğunu belirtti.

Vodafone Arena yakınında patlama

Patlamanın Vodafone Arena Stadı misafir takımın seyirdilerinin giriş çıkış yaptığı kapıda görev yapan çevik kuvvetin bulunduğu bölgede gerçekleştiği belirtilirken olay yerine ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Görgü tanıklarının ifadelerine göre, ilki daha şiddetli olmak üzere iki patlama meydana geldi. Patlamaların ardından silah sesleri duyuldu.

Patlamaların yaşandığı bölgede yer alan siviller tahliye edilirken, güvenlik güçleri geniş önlemler almış durumda.

Bakan Soylu: 20’ye yakın yaralı var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: “Maçın hemen çıkışında Bursaspor taraftarının dağıldığı çıkışta, taraftarlar dağıldıktan sonra çevik kuvvet polisimizin olduğu noktada bir bombalı araç olduğu değerlendiriliyor. 20’ye yakın yaralı var, şehit sayısı konusunda bir bilgimiz yok. İnşallah olmayacağını ümit ediyoruz. Yaralılar polis.”

Patlama stadyum boşaldıktan sonra meydana geldi

Beşiktaş-Bursaspor maçında görev yapan çevik kuvvet polislerine yönelik bir saldırı olduğu ilk bilgiler arasında. Bombalı saldırının maçın ardından gerçekleştiği ve stadyumun boşaltılmış olduğu öğrenildi.

Patlama sesinin komşu ilçeler ile Üsküdar başta olmak üzere Anadolu yakasından da duyulduğu belirtiliyor.

CNN

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Umur Atay

[Serinletici'den ayrıldı] 1969 yılında Bursa'da doğan Umur Atay, ortaöğretime kadar severek yaşadığı kentinden, üniversite sebebiyle bir sabah İstanbul'da uyanarak ayrıldı. Makine mühendisliği eğitiminin ışığında seyrettiği otomotiv sektöründe harcadığı 25 yıldan fazla sürenin yıpratamadığı yaşamını şimdi çeşitli denemelerle yormaya çalışan Atay, evli ve iki çocuk babası. | umur.atay@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.