Saldırıdan Kurtulan Yakınınıza Yardımcı Olun

Türkiye Psikiyatri Derneği, birkaç ay önce Facebook sayfasında Travmada Aile ve Arkadaşlar başlığıyla, bir dizi önemli bilgi kartı paylaşmış. Toplum olarak sık sık ciddi sınavlardan geçtiğimiz bugünlerde, bu kartların rehberliğine ne yazık ki ihtiyaç duyar hale geldik.

Twitter’da gazeteci Rengin Arslan aracılığıyla tekrar gündeme gelen kartların mümkün olduğunca çok insana ulaşmasında fayda var.

Serideki her kart “saldırıdan kurtulan yakınınıza yardımcı olmak için” şeklindeki giriş cümlesiyle başlıyor. Kartlar; iyi olun, bilgili olun, yanında olun, erişilebilir olun, kaynaştırıcı olun, sabırlı olun tavsiyeleriyle ilerliyor.

bigumigu.com

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.