Mars’ta 1,5 Km Moyunda Üç Simetrik yapı Bulundu

Uzayda yaşam izi arayan araştırmacılar, Mars’ta mükemmel derecede düz bir hat üzerinde, tıpkı Mısır’daki Giza Piramitleri gibi simetrik olarak konumlanmış 3 tane 1,5-2 kilometre yüksekliğinde kuleler keşfetti. Uzmanlara göre kulelerin Giza’daki gibi Orion takım yıldızını taklit ettiği gözleniyor. Bu da bariz soruyu gündeme getiriyor: Mars’ta eskiden gelişmiş bir medeniyet yaşamış mıydı?

Ufo gözlemcileri, uzay gözlemlerinde bu kez Mars’ta 3 garip nesne gözlemledi. Mükemmel bir hat üzerinde konumlanmış 3 tane ‘kule’ benzeri yapının olduğunu gözlemleyen UFO araştırmacılarına göre bu yapılar Mars’ta tesadüf eseri “bir şeylere benzeyen” diğer yapılardan ayrılıyor.

1999 yılında Mars’ta çekilmiş bir fotoğraftan yola çıkarak araştırmalarını derinleştiren UFO araştırmacıları, Youtube’da mundodesconocdo kanalında paylaştıkları videoda ayrıntılara giriyor.

Kanal kurucusu Jose Luis, “Bazı Mars görsellerini incelediğimizde yakın zamanda Mars’ın Terra Meridiani bölgesinde bir dizi devasa kulelere rastladık. Bazı ilginç özelliklerinden dolayı bunların yapay bir geçmişe sahip olduklarını düşünüyoruz. Göreceğiniz bu videoda, bunlarla ilgili akıl almaz bilgileri ve kanıtları paylaşacağı ve bölgenin 3D modellemesini de sunacağız, böylece sunduğumuz bilgileri değerlendirme fırsatı bulacaksınız” diyor.

UFO araştırmacısı Scot C. Warring ise keşifle ilgili şunları söylüyor:

“Mars’ta bulunmayı bekleyen bir gezegen dolusu yapı ve kalıt var. Mundodesconocdo kullanıcısının paylaştığı video bunun fantastik bir örneği. Yaklaşık 1 mil veya daha fazla yükseklikte gibi görünen 3 kule keşfetti. 3’ü de iyi yapılmışa benziyor çünkü hiçbiri yok olmamış. Mars üssü kurmak için mükemmel bir nokta olur… Boşlarsa tabii.”

“Mars’ta çok eskiden varolmuş gelişmiş bir medeniyet uzaylı bir düşman ırk tarafından yok edilmiş olabilir”
Mars’ta kadim bir medeniyet bulunmuş olabileceğine dair açıklamalar yakın zamanda gözde bilim insanlarından da gelmişti. California Üniversitesi’nde Teorik Plazma Fiziği bölümünde görev alan Dr. John Brandenburg da Mars’ta gelişmiş bir medeniyetin geçmişte yaşamış ve nükleer bir saldırı sonucu yok olmuş olabileceğini düşünenlerden sadece biri.

Dr. John Brandenburg’a göre, uzak geçmişte kızıl gezegenin yüzeyinde en az iki büyük nükleer patlamanın gerçekleşmiş olduğuna dair yeterince kanıt mevcut. Dr. Brandenburg’un teorisi, Mars yüzeyinde izine rastlanmış uranyum ve toryum elementleri kaynaklı. Bu Mars medeniyeti uzayın bir başka bölümünden gelen düşman bir uzaylı ırk tarafından Mars yüzeyinden silinmiş. Dr. Brandenburg Dünyalıların da benzer bir kaderle yüz yüze kalabileceği konusunda uyarıyor.

Express, Ancient-code, ZETE

Umur Atay

[Serinletici'den ayrıldı] 1969 yılında Bursa'da doğan Umur Atay, ortaöğretime kadar severek yaşadığı kentinden, üniversite sebebiyle bir sabah İstanbul'da uyanarak ayrıldı. Makine mühendisliği eğitiminin ışığında seyrettiği otomotiv sektöründe harcadığı 25 yıldan fazla sürenin yıpratamadığı yaşamını şimdi çeşitli denemelerle yormaya çalışan Atay, evli ve iki çocuk babası. | umur.atay@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.