‘Aşırı Sağ Popülizm’ Nedeniyle Oyunculuğa Ara Veriyor!

Michael Sheen, Times’a yazdığı makalede aşırı sağ popülizme karşı tam zamanlı bir aktivist olmak için Hollywood’a ara verebileceğini açıkladı.

‘Masters of Sex’ dizisiyle yıldızı parlayan, en son ‘Passengers’ (Uzay Yolcuları) filminde Jennifer Lawrence ve Chris Pratt ile birlikte rol alan Michael Sheen’in, oyunculuğu bıraktığı öne sürüldü.

Hafta sonu Twitter’dan yaptığı paylaşımda, bu iddiaya açıklık getiren 47 yaşındaki Galli aktör, “Daha az oyunculuk yapmaya başlayabilirim ve belki de bir süre tamamen durabilirim, ancak henüz bilmiyorum” demişti.

'Aşırı Sağ Popülizm' Nedeniyle Oyunculuğa Ara Veriyor!

Sheen, Tumblr üzerinden durumunu anlatmaya devam ederek, “toplumsal meselelere geri döndüğünü” söyledi, ancak oyunculuğu tamamen bırakacağını söylemediğini yazdı.

Times’a yazdığı makalede, “Nazilerin otuzlu yıllarda Almanya’da durdurulması gerektiği gibi, yükselen bu aşırı sağcılığın durdurulması gerekiyor” dedi.

Sheen, Galler Ulusal Tiyatrosu’nun 2011’de 1000’den fazla yerel gönüllünün katıldığı “Tutku” adlı yapımda rol almasının aktivist yönünün ortaya çıkmasına neden olduğunu söyledi.

Sheen; daha önce ‘Frost/Nixon’, ‘Paris’te Geceyarısı’ ve “Alacakaranlık’ filmlerinde yer aldı; ‘Masters of Sex’ dizisiyle Altın Küre’ye aday oldu.

NTV

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.