Dünyanın En Sarhoş Ülkeleri

2016 yılının sonuna gelirken yıla dair birçok farklı istatistik yayımlanmaya devam ediyor.

Bunlardan bir tanesi de Independent muhabirlerinden Louis Doré tarafından yayımlanan ‘Dünyanın en sarhoş ülkeleri haritası’ oldu. Harita yıl boyunca tüketilen şarap miktarlarını ve ülkelerin bu miktarlara göre yaptığı harcamaları baz alıyor.

Haritada yer alan bilgilere göre Andorra, tükettiği yıllık 4626 cl şarap ile en tepede yer alırken bu ülkeyi 4420 cl. ile Hırvatistan ve 4407 cl. şarap ile Slovenya takip ediyor. Şarap için harcanan paralar bakımından İsviçreliler ortalama 505.50 pound harcayarak bu alanda zirvede yer aldı. İsviçre’yi Karayip ülkesi Cayman Adaları ve Falkland Adaları izledi.

Öte yandan Türkiye tükettiği 18 cl şarap ile listede 144. sırada yer buldu. Türkiye’de insanlar şarap için yıllık ortalama 1.5 pound para harcadı. Bu da ortalama 0.24 adet 75 cl’lik şarap şişesi ediyor.

birgun.net

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.