Digiturk’te beIN Dönemi

Digiturk, beIN MEDIA GROUP’a katılmasının ardından yenilenen kanal adları, logoları ve stüdyoları ile kanal markalarını beIN çatısı altında topluyor.

digiturk-artik-resmen-katarli-bein-media-tarafindan-satin-alindi-1472857670

Türkiye’nin lider dijital platformu Digiturk, beIN MEDIA GROUP ailesine katılmasının ardından yenilenen kanal logoları, son teknolojik altyapıya sahip stüdyoları, beIN çatısı altında birleştirdiği kanal markaları ve yepyeni içerikleri ile yeni bir döneme başlıyor.

Dünyanın önde gelen uluslararası medya şirketlerinden beIN MEDIA GROUP geçtiğimiz aylarda Digiturk’ü bünyesine katarak, bugüne kadarki en büyük satın alımına imza atmıştı.

LİG TV’NİN İSMİ DEĞİŞİYOR

Türkiye’de futbol maçlarının yayıncısı Lig TV, yenilenen stüdyolarıyla artık beIN SPORTS adıyla yayın yapacak.

Dönüşüm kapsamında stüdyolardaki kameralar sistematik kameralarla değiştirildi; tüm ekipmanlar ve watch-out sistemi gibi uygulamalar, dünyanın en modern sistemleri ile güncellendi.

BEIN GURME’YLE DÜNYA MUTFAĞI

Dünyaca ünlü şefler ve yemek kültürü alanında uzmanlaşmış ünlü isimlerle Türkiye’nin lezzet ekranı Turkmax Gurme de yeni stüdyolarında beIN GURME olarak izleyicilerinin karşısında olacak. beIN GURME Türkiye sınırlarını aşarak; Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki beIN izleyicileriyle de buluşacak.

FİLM KANALLARININ İSMİ YENİLENDİ

Digiturk bu dönüşüm çerçevesinde film ve dizi kanallarının isimlerini de yeniledi. beIN MOVIES adı altında ‘Premier’, ‘Stars’, ‘Action’, ‘Family’, ‘Festival’ film kanalları yer alırken; beIN SERIES başlığı altında da ‘Vice’, ‘Comedy’, ‘Sci-fi’ ve ‘Drama’ kanalları dünyada ses getiren dizileri izleyicileriyle buluşturmayı sürdürecek.

Yerli yapım belgeseller ile adından sıkça söz ettiren ve ilgiyle takip edilen İZ TV yayın hayatına beIN IZ olarak devam edecek.

DİGİTURK CEO’SU: EN ÜST DÜZEY TV DENEYİMİ HEDEFLİYORUZ

Digiturk kanallarının yenilenen yüzünün tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan beIN MEDIA GROUP Başkan Vekili ve Digiturk CEO’su Yousef Al-Obaidly şöyle konuştu: “Grubumuzun geçtiğimiz aylarda satın alma sürecini resmen tamamlamasının ardından, Digiturk’ün sektördeki lider konumunu güçlendirme, hizmet kalitesini ve müşteri odağını pekiştirme amacındayız. Bizim için en önemli husus Digiturk’ün güçlü içerik ve yayın kalitesini dünya standartlarına taşımak ve yenilikçi yaklaşımlar ile üyelerimize en zengin içeriği, en üstün teknoloji ile sunabilmek. beIN MEDIA GROUP’un küresel marka stratejisine uygun biçimde yenilenen kanal yüzlerimiz bizlere, Grubumuzun güçlü sinerjisini arkamıza alarak üyelerimize çok daha geniş yelpazede, benzersiz bir TV deneyimi sunabilme ve özellikle başta Süper Lig olmak üzere değerli yerel marka ve içeriklerimizi yurtdışı pazarlara açabilme yolunda geniş bir vizyon ve hareket alanı sağlayacak.”

Satın aldığı markalara yatırım yapmanın ve her zaman daha iyiyi hedeflemenin beIN’in stratejisinin ayrılmaz bir parçası olduğuna dikkat çeken Al-Obaidly sözlerine şöyle devam etti: “Grubumuz inovasyon odaklı faaliyetlerine tüm hızıyla devam edecek. Digiturk olarak, alanında uzman kadroları ve uzun yıllara dayanan küresel tecrübesi ile dünyadaki trendleri yakından takip eden bir Grubun çatısı altında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. beIN MEDIA GROUP’un en yeni üyesi olarak kanal markalarımızı ortak bir çizgide birleştiriyor; bu sinerjiden daha başarılı iş ve iletişim sonuçları elde edeceğimize inanıyoruz. Yenilenen stüdyolarımıza yaptığımız gerek görsel gerek teknoloji yatırımlarıyla da, izleyicilerimize en üst düzeyde bir TV deneyimi sunmayı hedefliyoruz.”

NTV