Çocukluk Hayallerinden Vazgeçmediler!

Her çocuk gibi onlara da bir zamanlar “Büyüyünce ne olmak istiyorsun?” diye soruldu. Pilot, balerin ve hatta DJ olmak isteyeni bile vardı. Zaman geçip de hayat çocukluk planlarının hunharca dışına çıkınca onlar da başka başka şeyler oldular. Şimdi 70 yaş üzeri yaşlılar olsalar da küçüklük hayallerini bir türlü unutamadılar.

cocukluk-hayali-yaslilar-get-old-2

Hollanda‘daki GetOud kuruluşunun kurucuları Marion Duimel ve Ingrid Meijering bu fikirden yola çıkarak çok duygusal bir çalışmaya imza attı. 70 yaş üzerindeki kişilere, çocukken hangi mesleği yapmanın hayalini kurduklarını sordular.

cocukluk hayali yaslilar get old 1

Aldıkları cevaplara göre gerekli malzemeler ve gezici bir fotoğraf stüdyosunu sırtlanıp yaşlıları ziyarete gittiler.

cocukluk hayali yaslilar get old 3

Ardından her yaşlı çocukken hayalini kurduğu mesleğin kılığına girdi ve ortaya bu dokunaklı fotoğraf serisi çıktı. Portreler, kişilerin hikayelerini ve gerçek hayatta ne işle meşgul olduklarını da yazan bir kitapta toplandı.

cocukluk hayali yaslilar get old 4

cocukluk hayali yaslilar get old 5

cocukluk hayali yaslilar get old 6

cocukluk hayali yaslilar get old 7

cocukluk hayali yaslilar get old 8

cocukluk hayali yaslilar get old 9

cocukluk hayali yaslilar get old 10

cocukluk hayali yaslilar get old 2

cocukluk hayali yaslilar get old 11

nolm.us

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.