Close

Mahershala Ali, Oscar Kazanan İlk Müslüman Oldu

ABD’de Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin düzenlediği Oscar ödüllerinin 89 yıllık tarihinde ilk defa Müslüman bir oyuncu ödüle layık görüldü.

ABD’li oyuncu Mahershala Ali bu yıl Moonlight filmindeki performansıyla “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülünü kazandı.

Ali, ödül için Michael Shannon, Jeff Bridges, Lucas Hedges ve Dev Patel gibi isimlerle yarıştı.

California eyaletinde doğan 43 yaşındaki Ali, Moonlight filminde bir uyuşturucu satıcısını canlandırdı.

Ödül töreninde konuşma yapan Ali, “Yetişirken harika öğretmenlerim oldu. Bana sürekli olarak bunun benimle ilgili olmadığını canlandırdığım karakterlerle ilgili olduğunu söylediler. Bana öykülerin ve bu karakterlerin hizmetinde olduğumu söylediler. Bunu yapma fırsatına sahip olduğum olduğum için çok şanslıyım” dedi.

Ali, House of Cards dizisinde Remy Danton karakterini canlandırmıştı. Oyuncu Hunger Games, The Curious Case of Benjamin Button, Supremacy, CSI gibi yapımlarda da rol aldı.

BBC

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Hande Sheref

Daha çocukken ailesiyle birlikte ABD'ye yerleşen Hande, Los Angeles'ın bitmeyen sıcak rüzgarlarıyla her güne daha olgunlaşmış ve bilge olarak uyandığına inanıyor. Bir gün ülkesine dönme hayalinden asla vazgeçmeyen Hande Sheref, hayatın tadını çıkartmaktan geri kalmıyor. Serinletici'de ağırlıkla kültür-sanat çalışmalarında yer alan yazar, hayatın bir resim tablosu olduğuna inananlardan... | hande.sheref@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.