Google’dan Ucuz Bir Akıllı Telefon Gelebilir

Google’dan Rick Osterloh’un Pixel için ucuz bir model düşünmediklerini açıklamasına rağmen, firmanın yeni bir akıllı telefon üzerinde daha çalışmalarını sürdürdüğü iddia edildi.

Görünüşe göre bir süredir Google tarafından yalanlanan ucuz Pixel modeli aslında gerçekmiş. Fakat bu nispeten ucuz modelin isminin Pixel olmaması anlamına da geliyor olabilir.

Zira Rick Osterloh’un açıklamalarına dikkat ederseniz, Pixel modelinin “Premium” yani özel kalacağını vurgulayıp duruyordu. Buradaki kelime seçimleri oldukça önemli denebilir.

Pixel modeli özel olarak kalacak ama bu Google’ın daha ucuz fiyatla bir akıllı telefon üretmesinin önünde de engel değil. İddialara göre Google zaten şu anda bu modeli de geliştiriyor ve ismi henüz ortaya çıkmamış durumda.

Bunun oldukça mantıklı bir hareket olacağı da kesin gibi. Çünkü Google Pixel piyasaya sürüldüğünde sahip olduğu özelliklere rağmen fazla pahalı bulunmuştu. Google Pixel’in bile bu tepkilere rağmen oldukça sattığını düşünecek olursak, bütçe dostu bir akıllı telefonun Pixel’e göre kat kat fazla satacağı rahatlıkla söylenebilir.

Shiftdelete

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Emre Kalkan

Mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili olan Emre, konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı okuyor ve Serinletici'ye pek çok konuda katkı sağlıyor. | emre.kalkan@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.