Instagram, Bir Snapchat Özelliğini Daha Kopyaladı

Facebook’un Instagram üzerinden Snapchat’e açtığı savaş tüm hızıyla sürüyor ve hatta şiddetini artırıyor. Son olarak Snapchat’te var olan bir özelliğin daha benzeri Instagram’a eklendi!

Mark Zuckerberg, Snapchat’i satın alamamasının acısını ciddi şekilde çıkarmaya devam ediyor. Neredeyse tüm sahip olduğu uygulama ve Facebook’a Snapchat üzerinde zaten var olan birçok özelliği ekledi ve eklemeye devam ediyor.

Bu savaşın son cephesi ise yine Instagram üzerinde açıldı ve Snapchat’te var olan Geostickers özelliği, Instagram Stories’e (Hikayeler bölümü) eklendi. Aşağıdaki görselde bu yeni özelliği görebileceğinizi belirtelim.

Bugün hem Android hem de iOS platformları üzerinde güncellenen uygulama 10.11 sürümüne yükseltilirken, dünya çapında herkesin kullanabileceği Geostickers da uygulamaya eklenmiş oldu.

Şimdilik yalnızca New York ve Jakarta şehirleri için tasarlanmış olsa da, kısa bir süre içerisinde birçok şehrin daha ekleneceğini tahmin etmek güç değil. İstanbul’un bu şehirler arasında yer alıp almayacağını ise çok yakında göreceğiz.

Son olarak da Instagram’ın Snapchat’e benzeme çalışmalarının karşılığını aldığını da belirtelim. Çünkü Instagram’ın Hikayeler özelliğini günlük olarak 150 milyon insan kullanıyor. Bu sayı Snapchat’in orijinal özelliğini kullananların sayısından çok daha fazla.

Shiftdelete

Emre Kalkan

Mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili olan Emre, konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda. Emre, Serinletici'ye pek çok konuda katkı sağlıyor. | emre.kalkan@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.